Satış Sonrası Hizmette Sony Teknik Servisi

Günümüzde marka değerini belirleyen kulvarlardan biri satış sonrası hizmetlerdir. Sony’de yıllardır yaptığı değerlendirme sonucu büyük marka olmanın gerekliliği bu hizmet alanına önem veren bir politika gütmektedir. Sony’nin başlıca ürünlerinden olan playstation tamiri ile özel olarak ilgilenmektedir.

 

ps3 oyun atma
ps3 oyun atma

Benim yaptığım gözleme göre son senelerde satış sonrası verilen hizmete önem Sony markası içinde dikkat arz edilen bir dal oldu. Beş altı sene önce giden fakat gelmesi aylar alan ürünler, tamir olmadan gelen ürünler falan kalmadı. Sony bu konuda playstation tamiri konusunda çığır atladı. Gönderdiğiniz ürün teknik servisin eline varır, varmaz açılıp kontrol ediliyor. Ve sizin onayınızla hemen tamire alınıp, çözüme elde edilir edilmez geri gönderiliyor. Aynı zamanda kargoya para falanda ödemiyorsunuz.

Geri Dönüşü Ne Oldu Sony’ye

Sony’nin bu başta playstation servisi konusu olmak üzere müşteri memnuniyetine önem veren politikası sonucu sosyal medya ve değerlendirmeler sonucu memnuniyet çizelgesinde iki üç puan ilerledi. Öyle az görmeyin binlerce kişinin gözünde yapılan bu değerlendirmeyi iki üç puan arttırmak markanızın takipçisi topluluğun mutluluğunu tesis ettiğinizi gösterir.