Ps3 Dowgrade

Kısacası Ps3 dowgrade olan playsitation 3 dowgrade, cihazın yazılım işlemini değiştirerek korumanın kırılmasıdır. Bir yazılım olan dowgrade Ps3 cihazına yüklenmesi ile cihazdaki yazılımın değişmesini yada diğer bir ifade ile kırılmasını sağlayarak hem usb hem de hard disk aracılığı ile kopya oyunları yüklemenize ve oynamanıza olanak tanır. Yazılımın yüklenmesi ile ps3’te kopya oyunların yüklemesi olduka hızlı gerçekleştirilir. Sistem geneli itibari ile sadece bu sistem için üretilen bir yazılım olması nedeni ile sistem üzerinde kullanışlı bir şekilde çalışmaktadır.
Yüklemenin usb ve harici hard diskten kolaylıkla gerçekleşmesi tüm oyunların yükelenmesini sağlamaktadır. Bu çözüm yolu itibari ile her yeni ve ski oyunlarda sistem kusursuz çalışmaktadır.

Ps3 Dowgrade Hangi Modelleri Kırabilir?

Yazılımın bu kadar iyi çalışması akıllara şu soruyu getirmektedir. Peki Ps3 dowgrade hangi modelleri kırabillir? Bu sorunun cevabında yazılım ürününün hangi sistem için üretildiği yatmaktadır. Downgrade yazılımı sadece Ps3 fat modeli playstation modelleri için üretilmiş bir yazılımdır. Yani bu yazılımın yüklenmesi ile Ps3 fat cihazının yazılımlarını çoğunu kırabilir, Ps3 slim yazılımının bazılarını kırabilir, Ps3 Super Slım yazılımını ise kıramaz  Ps3 Fat cihaz yazılımında daha etkili olan dowgrade bu modelin alt modellerinden bazılarını da kıramaz. Ama çoğunluk alt modelini kırabilir. Yine Ps3 Slım modeli de az da olsa alt modelleri üzerinde bu yazılım işlem görememektedir.
Kırılamayan Ps3 modelleri ise CECHA, CECHC, CECHD,CECHE, CECHF, CECHG modelleridir. Bu modelerin dışında tüm Ps3 fat modellerinde bu yazılım çalışmaktadır. Ps3 Slım modellerinde ise çok az etkinlik göstermesi ile birlikte kırabildiği alt modelleri; 1A, 6A, 6B, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 9D, 0A, 0B, 0C, 0D modelleri kırılabilen slım modelleridir.

Ps3 Dowgrade İşlemi

Riskli bir işlem olması nedeni ile Ps3 dowgrade işlemi uzman kişilerce yapılmalıdır. Cihazın düzgün çalışması için bu işlemi bu konuda deneyimli kişilerin yapması gerekmektedir. Düşürme işlemi her cihaz için farklı olması nedeni ile tek bir yöntem tüm cihaz modellerinde kullanılamaz.