Ps3 Kırılan Modeller 2017

Playstation oyun konsollarının birçok farklı modelinin birçok farklı versiyonu piyasada bulunabilmektedir. Ps3 oyun konsolunun şu anda fat, slim ve süper slim olmak üzere 3 farklı kasası bulunmaktadır. Oyunlara fazla para vermeden kopya oyunlar oynayabilmek için bu modellere mutlaka ps3 kırdırma işlemi yaptırmak gerekmektedir. Ancak bazı modellerde kırma işlemi gerçekleştirilememektedir. Biz de bu konuda sizi bilgilendirmek adına ps3 kırılan modeller hakkındaki bir bu yazıyı hazırladık. Ayrıca 0212 213 8716 numarasından bize ulaşarak cihazınızın kırılıp kırılmadığını öğrenebilirsiniz.

Hangi Ps3 Kırılır?

Fat modellerin kırılıp kırılmadığını anlamak için hangi seri olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Fat modellerin serisini makinenin arkasında yer alan seri numarasından öğrenmeniz mümkündür. Burada önemli olan seri kodunun “CECH” kısmından sonraki yazan harftir. Bu harf makinenizin hangi seri olduğunu göstermektedir. Eğer makinenizin bahsettiğimiz bu bölümünde CECHH, CECHI, CECHJ, CECHK, CECHL, CECHM, CECHN, CECHO, CECHP, CECHQ ibarelerinden biri varsa ps3’ünüzün kırılabilen fat kasalar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Slim kasalar, fat kasalardan sonra daha ince bir görünümle kullanıcıların beğenisine sunulmuş bir modeldir. Bu modelin 20XX ve 30XX şeklinde iki farklı versiyonu satışa sunulmuştur. 20XX modelinin bazı versiyonlarında şu anda kırma işlemi gerçekleştirilememektedir. Slim kasa oyun konsolunuzun kırılıp kırılmadığını öğrenebilmek için cihazın alt kısmında yer alan “date code” yazısına dikkat etmeniz gerekmektedir. Burada 1A, 6A, 6B, 6C, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 9D, 0A, 0B, 0C, 0D ibarelerinden biri varsa slim oyun konsolunuzun kırılabildiğini söyleyebiliriz. Son olarak kırılabilen slim modeller arasına 1B date code’una sahip cihazların da girdiğini söylemeliyiz. Daha önce kırılamayan süper slim modellerde farklı yöntemlerin bulunmasıyla artık kırılarak bu cihazlarda da korsan oyun oynamak mümkün olabilmektedir.

Ps3 Kırma

Dilerseniz bir de kırılamayan modellerden bahsedelim. Öncelikle şunu söylememiz gerek, sektörde ileri gelen kişiler tarafından geliştirilen yöntemlerle kırılamayan modeller de gün geçtikçe farklı yöntemler denenerek kırılabilmektedir. Peki, şu an hangi modeller kırılamıyor? Fat kasalarda şu anda CECHA, CECHB, CECHC, CECHD, CECHE, CECHF, CECHG modellerinde şu anda kırma işlemi gerçekleştirilememektedir. Slim modellerde ise 30XX şeklindeki versiyonda şu anda kırma işlemi gerçekleştirilememektedir. 1C ve 1D date code’a sahip slim modeller de ne yazık ki şu an için ps3 kırılan modeller 2016 arasında yer almamaktadır. Ancak Son Çıkan Yöntemler İle Bütün Super Slim Modelleri Kırılabiliyor!

Ps3 Kırılan Modeller 2017” üzerine bir düşünce

Yorumlar kapalı.