Ps3 Kırma

Play stationkırma ps3 modellerinden biri olanmodelinin kırılmasıdır. Farklı tekniklerin uygulandığı bu kırma işleminde en bilinen yöntem ps3 kırma olarak bilinen dowgrade yazılımının yüklenmesidir.
Bu yazılım özellikle Ps3 modelleri için gerçekleştirilmiş bir durum olsa çoğunlukla Ps3cihazının alt modelleri içinde çalıştırılmaktadır. Ps3 Slım alt modellerinden de az da olsa birkaç modeli üzerinde kırma işlemini gerçekleştiren dowgrade yazılım yüklemesi ile kopya oyun yükleme ve oynama imkanı bulunmaktadır.

ps3 kırma

Dowgrade Yazılımı İle Kırılan Modelleri

Dowgrade yazılımı üretilmesi sadece Ps3modelleri olan alt model play sitation alternatifleri için üretilmiş bir yazılımdır.  Dowgrade yazılımının yüklenmesi ile Ps3cihaz alt model yazılımlarının çoğu kırma işlemi gerçekleştiği gibi ayrıca Ps3 Slım alt modellerinden birkaçını kırabilir, Ps3 Super Slım alt model yazılımlarının hiç biri üzerinde etkisi yoktur.

Yazılımın gelştirilemesi ile Ps3modellerinin birçok alternatif modelini kırma işlemi sağlanmaktadır. ancak ne yazık ki bu sistem de bu modelin tüm modellerini kıramaz. Ps3modellerinde kırılmayan alt bölümler ise CECHA, CECHC, CECHD,CECHE, CECHF, CECHG alt model Ps3modelleridir.

Ps3modellerinin dowgrade yazılımı ile kırılan modelleri ise; CECHH, CECHI, CECHJ, CECHK, CECHL, CECHN, CECHO, CECHP, CECHPve son olarakCECHQ modelleri üzerinde dowgarde işlemi ile kırılma sağlanmaktadır.

Ps3Modeli Kırma İşlemini Kimler Yapmalı?

Ps3cihaz alt modellerinde kırma işlemi ile oyun oynanması için ilk yapılacak aşama model tercihine göreyapılacak yöntemin sağlanmasıdır. Bu nedenle doğru yöntemin seçilmesi oldukça önemlidir.
Peki doğru yöntemin seçilmesi ile Ps3cihaz alt modeli kırma işlemini kimler yapmalıdır? Modellerde bulunana farklılık ve doğru tekniğin seçilmesi ile bu işlemi daha az kayıp ile sağlamak için bu konuda uzman olan kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Dowgrade yazılım yüklemesi tamamını kapsamasa da çoğunluk olarak Ps3modellerini kırabilmektedir. Yazılımın doğru şekilde yüklenmesi ve çalışması için Ps3modellerinin çalışma prensiblerinden anlayan deneyimli ellerin bu konuya el atması gerekmektedir.