pps4 tamiri

Ps3 Tamir

Evlerde büyük bir zevkle oynan oyun konsollarının en çok sevileni ps3’ler de zaman zaman arızalar vermektedir. Bu durumlarda ps3 tamir yaptırmak en mantıklı çözümdür. Bu oyun konsolları çok da ucuz olmadığı için kullanıcılar ps3’leri arızalandığında yenisini almak yerine daha çok ps3 tamiri yapan servislere başvurarak arızanın giderilmesini tercih etmektedir. Böylelikle yeni bir ps3 alma masrafından da kurtulmaktadırlar. Pazar payı bu kadar büyük olunca birçok işin ehli olmayan kişiler bu işten para kazanmaya çalışmaktadır. Ancak bu kişiler ps3 sahiplerine ciddi sıkıntılar çıkarmaktadır. Bu nedenle ps3 arızalarında profesyonel bir servisten hizmet almak çok önemli olmaktadır.

Hard Disk Arızaları

Ps3’lerde sıklıkla karşılaşılan sorunların başında hard disk arızaları gelmektedir. Hard diske oyun atılamama, hard diskten ses gelme, gibi belirtiler hard diskte sorun olduğunu göstermektedir. Genellikle ps3’ün yüksek bir yerden düşmesi sonucu oluşan bu sorunlar servisimizdeki yetkin personellerimiz tarafından hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.

Kırmızı Işık Hatası

Bu hata cihazın fanıyla alakalı bir sıkıntı olduğunda meydana gelmektedir. Cihaz soğutmada yetersiz kaldığı zaman kırmızı ışık hatası vererek kendini korumaya alır ve kapanır. Cihazın çok uzun süre kullanılması, sıcak yerlerde fazla tutulması, fanın tozlanması gibi sebeplerle bu uyarıyı almanız muhtemeldir. Eğer bu uyarıyı alıyorsanız servisimizden destek alarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Ps3’ünüz uzman olmayan kişilerin kurcalamasına ve konsolun içini açmasına asla izin vermemelisiniz. Aksi halde ps3’ünüz kalıcı sorunlarla tanışabilir. İlk defa kırmızı ışık hatası veren bir konsolun kurtarılma ihtimali çok yüksektir ancak ne kadar fazla ps3 kırmız ışık hatası alındıysa kurtarılma ihtimali de o kadar düşmektedir. Bu nedenle konsolu kullanırken çok dikkatli olmak ve arızalanmasının önüne geçmek çok önemlidir.

Sarı Işık Hatası

Oyunun donmasına, ekrandan görüntünün gitmesine ve ps3’ün kapanmasına sebep olabilen sarı ışık hatası oldukça ciddi bir problemdir ve uzman olmayan kişilerin bu hataya müdahale etmesi ps3’ünüzün geri dönüşü olmayan bir yola girmesine neden olabilir. Bu nedenle sarı ışık hatası tamir işlemi için servisimizin uzman personelleriyle görüşmenizi öneriyoruz. Böylece cihazının düzgün bir şekilde çalışmasını garanti altına almış olursunuz.