İxir Playstation Playstation Servisi
İxir Playstation Playstation Servisi

 

 

Sık Karşılaşılan Ps4 Arızaları

Bütün teknolojik aletler gibi ps4lerde arıza verebiliyor ve tamire ihtiyaç duyuyor. Bu gibi durumlarda ilgili teknik servislere yahut tamircilere gidebilirsiniz.

Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşabilirim?

Genel olarak sık karşılaşılan Ps4 arızaları hakkında sizlere açıklamalar da bulunacağım. Ps 4’ün mavi işlem ışığı yanıp sönebilir, kırmızı gösterge ışığı yanıp sönebilir, ses ve görüntüsün de arıza olabilir, ağ bağlantıların da kopmalar yaşanabilir, sık sık kitlenmeler ve donmalar yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar genel olarak yazılımsal kaynaklı olup evde kendi başınıza halledebileceğiniz Ps4 arızaları değildir. Bu gibi durumlarla karşılaşırsanız ilgili teknik servislere müracaat edebilirsiniz.
Yazılımsal kökenli sorunlardan ziyade donanımsal Ps4 arızaları ile de karşılaşabilirsiniz. Herhangi bir çarpma, düşürme gibi durumlarda zaten zarar görebilir. Bunu biliyor olmalısınız. Bunun dışında en çok kullanılan donanım olan oyun kolu, buna bağlı olarak sık sık arızalar yaşayabilir. Bu gibi durumlar da ya yeni bir donanım parçası alırsınız ya da yine ilgili teknik servislere giderek sorununuzu çözebilirsiniz.